Nájdi si ubytovanie
Viac Menej

Špeciality regiónu

Romantickou Suchou Belou na Kláštorisko (turistický chodník)

Z Podlesku náročným prechodom tiesňavou sa vám pri zdolávaní 40 m vysokých Misových vodopádov ľahko zatočí hlava. Najužšie miesto rokliny je zovreté vysokými skalnými bralami, za ktorými nasleduje Okienkový vodopád s romantickým skalným oknom. V závere čaká kartuziánsky kláštor z XIV. storočia.

Tomášovský výhľad na Vysoké Tatry (turistický chodník)

Nenáročný výstup zo Spišských Tomášoviec s veľkou odmenou na konci. Monumentálny výhľad na územie Slovenského raja a Vysokých Tatier.

Kláštorskou roklinou na Kláštorisko (turistický chodník)

Jednosmerná roklina prístupná len z prielomu Hornádu. Krátka a strmá roklina bohatá na vodopády. Najkrajšia trasa na Kláštorisko.

Roklina Veľký Sokol (turistický chodník)

Z Hrabušickej Píly jednou z najkrajších roklín Slovenského raja. Návrat červenou trasou do východiskovej pozície alebo na Podlesok. Fyzicky jedna z najnáročnejších roklín.

Najdivokejšia Sokolia roklina (turistický chodník)

Z Čingova nástup cez Tomášovský výhľad až do Sokolej rokliny. Najvyšší vodopád Slovenského raja - 70 metrov voľného pádu križovaný drevenými stupačkami. Vhodné len pre fyzicky zdatných turistov.

Tiesňavy (turistický chodník)

Krásna a nenáročná prechádzka. Zo Stratenej kaňonom cez otvorenú lúčnu krajinu až k Dobšinskej ľadovej jaskyni.

Cesta na Gačovskú skalu (turistický chodník)

Cesta je prístupná len s horským vodcom. Z Dediniek cez vyhliadku na Gačovskej skale na Geravy a späť.

Cena túry s vodcom: 4 €/os. a 1 €/dieťa do 12 r.

Horského vodcu Vám zaistí Hotel Raj: +421 58 7981 213, prípadne využite služby Ivana Korpallu : + 421 904 814 818.

Modrou magistrálou prielomom Hornádu a cez Letanovský mlyn (turistický chodník)

Cesta prístupná obojsmerne po modrej značke medzi Podleskom a Čingovom. Adrenalínová cesta stupačkami ponad rieku Hornád. Nutnou výbavou je odolnosť voči strachu z výšok. Po ceste možnosť občerstvenia v bufete Pri Letanovskom mlyne (máj - sep: denne: 10:00 - 18:00).

Stratenský kaňon (turistický chodník)

Krátky romantický kaňonovitý úsek pôvodne slúžiaci ako cesta. Význam cesty sa stratil stavbou tunela. Vhodný pre cyklistov aj hendikepovaných.

Zejmarská roklina (turistický chodník)

Najkratšia a najmenej náročná tiesňava Slovenského raja. Trasa začína v Dedinkách, na konci poteší občerstvenie v horskom hoteli Geravy.

Havrania skala (turistický chodník)

Skala sa nachádza nad obcou Stratená. Priemerne náročná túra na vrchol s krásnym výhľadom. Neďaleko skaly vyviera Občasný prameň, po ktorom je pomenovaná obec Stratená.

Kopanec (turistický chodník)

Sedlo s krásnym výhľadom do doliny výnimočné najvyššou koncentráciou rastlinných druhov na metri štvorcovom v strednej Európe. Jedinečná kombinácia výhľadov, rastlín a absolútneho ticha.

Tranzitné cesty medzi severom a juhom

Glacká cesta

Najkratšia cesta medzi hraničnými územiami národného parku. Spevnený povrch umožňuje prechod so sprievodcom aj cyklistom.

Tomášovská Belá

Romantický variant magistrálnej cesty, s náročnejším stúpaním uprostred. Cesta križuje drevenými stupačkami horský potok dotvárajúci jedinečnú atmosféru.

Cesta cez Kopanec

Cesta prechádza sedlom Kopanca, miestom s najväčšou biodiverzitou flóry v strednej Európe. Asfaltový povrch cesty vhodný najmä pre cyklistov.

Bežecké trate – Spišská Nová Ves

Záujemcovia o bežecké lyžovanie si môžu vybrať z viacerých tratí. Letisko v Spišskej Novej Vsi za priaznivých snehových podmienok ponúka 2,5 km bežkársky okruh, resp. i ďalšie podľa aktuálnej situácie. Vjazd a výjazd: Letecká ulica, smer Smižany – Maša. V mestskej časti Novoveská Huta je vyznačená 20,5 km bežkárska turistická trasa v smere na Muráň. Vjazd a výjazd: Novoveská Huta – Stražanská ulica. Trate sú strojovo upravované. Kontakt: TIC Spišská Nová Ves.

Bežecké trate - Hrabušice

Bežecká trať prechádza Prielomom Hornádu cez Čingov až na Podlesok. Jej celková dĺžka je 12 km. Kontakt: Mikroregión Slovenský raj, +421 53/42 999 08, +421 53/44 902 06 Fax: +421 53/44 902 06 hrabusice@stonline.sk, podlesok@mailt-com.sk, www.slovensky-raj.skwww.slovenskyraj.eu

Bežecké trate - Lyžiarska stopa Telgárt

dlhá 14 km vedie z Telgártu na Šumiac cez malebnú horehronskú krajinku. Trať je počas celej sezóny (december - marec) strojovo upravovaná (skúter so „žehličkou“).

Bežecké trate - MLYNKY

Za priaznivých snehových podmienok šesť bežeckých okruhov upravovaných strojom Kässbohrer Pisten Bully 60D. Dĺžka tratí: Okruh okolo Kráľovej hory - 10 km, v areáli bežeckého lyžovania trate: 1,2, 3, 5, 6 km. Možnosť nástupu na trete: lyžiarske stredisko - Biele Vody, futbalové ihrisko Mlynky. Parkovanie 100 m od nástupných lokalít. Kontakt: OcÚ Mlynky, tel. č.: +421 53 4493 209, obecmlynky@fz.sk.

Bežecké trate - LESNÝ ŠPORTOVÝ AREÁL GRAJNÁR

Areál je situovaný 18 km od mesta Spišská Nová Ves v smere na Rožňavu. Za priaznivých snehových podmienok je k dispozícii 5 bežkárskych okruhov - 3, 5, 6, 10 a 13 km. Trate sú strojovo upravované. Vjazd a výjazd, parkovanie: Sedlo Grajnár. Kontakt: TIC Spišská Nová Ves.

Lyžiarske strediská - SKI MLYNKY – DEDINKY

Lyžiarske stredisko v obci Dedinky je spojené so strediskom SKI MLYNKY BIELE  VODY. V ponuke sú 2 vleky a 2 zjazdovky – 520 a 600m dlhé, jeden svah pre iné zimné aktivity. Priamo pod strediskom je parkovisko a bufet. Kontakt: +421 907 481 518, ski@mlynky-dedinky.eu, www.mlynky-dedinky.eu. Adresa: Snowwork, Havrania dolina 314, Mlynky.

Lyžiarske strediská - SKI MLYNKY- BIELE VODY

Lyžiarske stredisko je určené pre menej náročných lyžiarov a pre rodiny s deťmi. K dispozícií sú 2 vleky a 2 zjazdovky 200 m a 550 m dlhé. Okrem lyžovania stredisko ponúka občerstvenie v bufete, parkovisko priamo pri vleku, ale i požičovňu lyží a lyžiarsku školu. Kontakt: +421 907 481 518, ski@mlynky-dedinky.eu, www.mlynky-dedinky.eu. Adresa: Snowwork, Havrania dolina 314, Mlynky.

Lyžiarske strediská - SKI GUGEL - MLYNKY

Najväčšie lyžiarske stredisko v Slovenskom raji ponúka lyžovanie pre všetky kategórie lyžiarov, viac i menej náročných. K dispozícii sú 3 vleky a 6 zjazdoviek v dĺžke od 150 do 1400 m. Otvorené sú 2 bufety, lyžiarska škola a požičovňa lyží. Počas zimnej sezóny stredisko pripravuje niekoľko atrakcií – snežný a ľadový hrad. Kontakt: +421 911 769 478, info@skigugel.sk, www.skigugel.sk. Adresa: DND Trade, s.r.o., Prostredný Hámor 362, 053 76 Mlynky.

Individuálne skialpinistické výstupy

Na Kráľovu hoľu,  po červenej značke až po vstup ku skialpinistickému areálu v zmysle návštevného poriadku NAPANT-u.

Jazda na saniach

Ranč pod Ostrou skalou: 40 €/hod., t.č.: +421 905 298 208, www.ranc-ladova.sk.  

Jazda na koni

Ranč pod Ostrou skalou: 14 €/hod., t.č.: +421 905 298 208.

maskot