Nájdi si ubytovanie
Viac Menej

Lyžovačka

 

Bežecké trate – Spišská Nová Ves

Záujemcovia o bežecké lyžovanie si môžu vybrať z viacerých tratí. Letisko v Spišskej Novej Vsi za priaznivých snehových podmienok ponúka 2,5 km bežkársky okruh, resp. i ďalšie podľa aktuálnej situácie. Vjazd a výjazd: Letecká ulica, smer Smižany – Maša. V mestskej časti Novoveská Huta je vyznačená 20,5 km bežkárska turistická trasa v smere na Muráň. Vjazd a výjazd: Novoveská Huta – Stražanská ulica. Trate sú strojovo upravované. Kontakt: TIC Spišská Nová Ves.

Bežecké trate - Hrabušice

Bežecká trať prechádza Prielomom Hornádu cez Čingov až na Podlesok. Jej celková dĺžka je 12 km. Kontakt: Mikroregión Slovenský raj, +421 53/42 999 08, +421 53/44 902 06 Fax: +421 53/44 902 06 hrabusice@stonline.sk, podlesok@mailt-com.sk, www.slovensky-raj.skwww.slovenskyraj.eu

Bežecké trate - Lyžiarska stopa Telgárt

dlhá 14 km vedie z Telgártu na Šumiac cez malebnú horehronskú krajinku. Trať je počas celej sezóny (december - marec) strojovo upravovaná (skúter so „žehličkou“).

Bežecké trate - MLYNKY

Za priaznivých snehových podmienok šesť bežeckých okruhov upravovaných strojom Kässbohrer Pisten Bully 60D. Dĺžka tratí: Okruh okolo Kráľovej hory - 10 km, v areáli bežeckého lyžovania trate: 1,2, 3, 5, 6 km. Možnosť nástupu na trete: lyžiarske stredisko - Biele Vody, futbalové ihrisko Mlynky. Parkovanie 100 m od nástupných lokalít. Kontakt: OcÚ Mlynky, tel. č.: +421 53 4493 209, obecmlynky@fz.sk.

Bežecké trate - LESNÝ ŠPORTOVÝ AREÁL GRAJNÁR

Areál je situovaný 18 km od mesta Spišská Nová Ves v smere na Rožňavu. Za priaznivých snehových podmienok je k dispozícii 5 bežkárskych okruhov - 3, 5, 6, 10 a 13 km. Trate sú strojovo upravované. Vjazd a výjazd, parkovanie: Sedlo Grajnár. Kontakt: TIC Spišská Nová Ves.

Lyžiarske strediská - SKI MLYNKY – DEDINKY

Lyžiarske stredisko v obci Dedinky je spojené so strediskom SKI MLYNKY BIELE  VODY. V ponuke sú 2 vleky a 2 zjazdovky – 520 a 600m dlhé, jeden svah pre iné zimné aktivity. Priamo pod strediskom je parkovisko a bufet. Kontakt: +421 907 481 518, ski@mlynky-dedinky.eu, www.mlynky-dedinky.eu. Adresa: Snowwork, Havrania dolina 314, Mlynky.

Lyžiarske strediská - SKI MLYNKY- BIELE VODY

Lyžiarske stredisko je určené pre menej náročných lyžiarov a pre rodiny s deťmi. K dispozícií sú 2 vleky a 2 zjazdovky 200 m a 550 m dlhé. Okrem lyžovania stredisko ponúka občerstvenie v bufete, parkovisko priamo pri vleku, ale i požičovňu lyží a lyžiarsku školu. Kontakt: +421 907 481 518, ski@mlynky-dedinky.eu, www.mlynky-dedinky.eu. Adresa: Snowwork, Havrania dolina 314, Mlynky.

Lyžiarske strediská - SKI GUGEL - MLYNKY

Najväčšie lyžiarske stredisko v Slovenskom raji ponúka lyžovanie pre všetky kategórie lyžiarov, viac i menej náročných. K dispozícii sú 3 vleky a 6 zjazdoviek v dĺžke od 150 do 1400 m. Otvorené sú 2 bufety, lyžiarska škola a požičovňa lyží. Počas zimnej sezóny stredisko pripravuje množstvo zaujímavých podujatí pre malých aj veľkých návštevníkov.

Prevádzkovateľ strediska: Rastislav Mašlonka. Tel.: 00421 948 883 650, e-mail: info@skigugel.eu, web: www.skigugel.eu. Adresa: Prostredný Hámor, 053 76 Mlynky.

Individuálne skialpinistické výstupy

Na Kráľovu hoľu,  po červenej značke až po vstup ku skialpinistickému areálu v zmysle návštevného poriadku NAPANT-u.

Bežecké trate Novoveská Huta

Z mestskej časti mesta Spišská Nová Ves, Novoveskej huty, vedie značená bežkárska trať s dĺžkou 20,5 km. Vedie z Novoveskej Huty, časť Stražanská Huta cez lokality Kráľov prameň, Poľana pod Muráňom, popod masív Muráňa do sedla Pukanec, na Vojtechovu samotu a späť do Novoveskej Huty. V prípade dobrých snehových podmienok sú na bežkách zjazdné aj dve trasy Banského náučného chodníka (červená, 17,3 km a modrá, 4,1 km), v blízkosti Novoveskej huty, na ktorom môžete spoznať banskú a hutnícku históriu i niekdajší život miestnych ľudí. Vjazd a výjazd: Novoveská Huta - námestie.

Strojovo neudržiavané trasy

Mimo územia Slovenského raja bežkári v zime prešľapávajú mnohé letné turistické chodníky, hlavne vo vyšších nadmorských výškach, ktorými sa môžete dostať napr. zo sedla Grajnár na Geravy, alebo prejsť pohorie Galmus. Rovnako je to aj na turistických trasách v Levočských a Volovských vrchoch. Veľkmi lákavým je v prípade priaznivých podmienok zimný prechod na bežkách po zamrznutej rieke Hornád cez kaňon Prielom Hornádu (dĺžka cca 12 km) v Slovenskom raji zo strediska Podlesok na Čingov, alebo opačne. Ostatné rokliny a kaňony Slovenského raja sú pre bežkárov neschodné.

maskot