Nájdi si ubytovanie
Viac Menej

Výlety, príroda a turistika

Okolie Slovenského raja

Martalúzka

V okolí Kráľovej hole by ste nemali minúť Martalúzku. Prírodná rezervácia tvorená bralnatým amfiteátrom s poliankou a kaskádami rieky Hnilca.

Meandre Hrona

Ľahká prechádzka z Telgártu. Na pomerne rozsiahlom území vytvoril Hron sústavu meandrov s podmáčanými lúkami a výskytom zriedkavých rastlinných druhov.

Kráľova hoľa

Najvyšší vrchol východnej časti Nízkych Tatier. Náročný výstup je odmenený panoramatickými výhľadmi na celé územie Slovenska. V chladnejších dňoch za priaznivého jasného počasia je možné vidieť až vrchy rumunských Karpát.

Rozptýlené osídlenie Šumiackeho chotára

Západne od obce Šumiac nájdete dreveničky, stodoly a maštale - zachovalú ukážku toho, ako ľudia v minulosti hospodárili. Dodnes sa tu chovajú ovce, na salaši ponúkajú ovčie produkty.

Prameň Hrona, železničný viadukt a najvyššie položené tunely

Prameň druhej najdlhšej rieky Slovenska sa nachádza južne od sedla Besník v blízkosti hlavnej cesty. Len pár stoviek metrov je vzdialený krásny kamenný Chmarošský viadukt a predovšetkým neobvyklý úsek železničnej trate, ktorého súčasťou je Telgártsky viadukt a tiež Telgártsky tunel.

Náučný chodník po stopách baníctva -Dobšiná

Deväť informačných tabúľ náučného chodníka približuje históriu baníctva v Dobšinej. Trasa začína na Námestí baníkov. Je vhodná pre menej náročných turistov a cykloturistov.

Pivovar Kaltenecker - Rožňava

Remeselný pivovar Kaltenecker v Rožňave je výrobca zaujímavých pivných špeciálov. Jeho pivá slávia úspechy na súťažiach na Slovensku i v zahraničí. Ochutnajte ich a zažite atmosféru výroby piva na vlastnej koži.

Vstupy: pon - pia: 10:30, 14:00, so - ne: po dohode.
Prehliadku pivovaru nutné rezervovať min. 2 hodiny vopred na: +421 908 714 220 (volať môžete každý deň do 20:00 hod.).
Vstupné: 6 € - tri pivné špeciály, 12 € - šesť pivných špeciálov, 20 € - gurmánska degustačná prehliadka.

Adresa: Zakarpatská 28, Rožňava.

Stanový tábor Dedinky - Dedinky

Kemp ponúka ubytovanie v chatách alebo v stanoch. Nachádza sa za hotelom pod stanicou sedačkovej lanovky. V blízkosti kempu sú reštaurácie.

Ceny ubytovania: dospelí 2 €, stan 3 €, auto 1 €, karavan 5 €.
Kontakt: +421 58 7981 212 (Hotel Priehrada)

 

Člnkom a rikšou z Dedinek do Stratenej

Nová atrakcia nadchne deti i dospelých.

Cestu môžete začať pri vlakovej stanici Dedinky, kde vás elektrický čln odvezie do chatovej osady Stratenská píla. Odtiaľ môžete ísť rikšou do Stratenej. Vrátiť sa môžete opäť rikšou a člnom, peši alebo vlakom (vlak Dedinky - Stratená denne 14:03 a 17:48, Stratená - Dedinky 9:58 a 16:19).

Zoologická záhrada - Spišská Nová Ves

Nájdete tu asi 130 druhov zvierat, medzi najatraktívnejšie patria zvieratá zapísané v Červenej knihe ohrozených zvierat - leopard škvrnitý či tiger ussurijský. ZOO je spestrená dvomi detskými ihriskami. Počas letnej sezóny si deti môžu zaskákať na nafukovacej žirafe, nafukovacom hrade alebo trampolíne. Poteší ich aj jazda na koni a detský autodróm. Súčasťou areálu je arborétum s 30 druhmi drevín.

Otváracia doba: v sezóne od 20.4. do 20.10. každý deň okrem pondelka: 10:00 - 18:00, jún: cez pracovné dni 9:00 - 18:00 hod., cez víkend 10:00 - 18:00 hod. 

Vstupné:
 

Rodinná vstupenka (2+2)

6,00 €

Dospelí

2,50 €

Študenti denného štúdia od 15 do 25 rokov
(po predložení dokladu o štúdiu)

2,00 €

Deti od 3 do 15 rokov

1,00 €

Dôchodcovia od 60 rokov a ZŤP dospelí 
(po predložení dokladu o ZŤP)

1,50 €

ZŤP deti 
(po predložení dokladu o ZŤP)

0,50 €

Deti do 3 rokov

ZADARMO

Vstupné do pavilónu Aquaterra (bez návštevy ZOO)

0,50 €

 

Adresa: Sadová 6, Spišská Nová Ves web: www.zoosnv.sk

 

TIP: Škôlka pre deti počas vašej náročnej túry!

Chcete ísť na túru, ktorá je pre vaše deti príliš náročná? Žiadny problém! O ich program sa postarajú animátorky v letnej škôlke v obci Dedinky.

Poplatok: 5 € vrátane studeného obeda. Kontakt: +421 918 476 701

TIP: Mapa všetkých turistických chodníkov

Mapu všetkých turistických chodníkov nájdete tu.

Šumiacka dolinka a pamätná sauna

Na západnom konci obce Šumiac je dolina známa silným šumením potoka, podľa ktorého je údajne nazvaný aj Šumiac. Pri vstupe do dolinky je drevená zrubová stavba - jedna z prvých sáun v strednej Európe postavená po prvej svetovej vojne. Saunu využívali drevorubači trpiaci reumou.

Poráčsky banícky chodník

Banícky chodník začína v rekreačnom stredisku Poráč Park a pokračuje dolinou smerom do obce Poráč, kde je možnosť výberu smeru trasy ako aj jednotlivých objektov na tomto baníckom chodníku.

Sprievodca po baníckom chodníku v Poráčskej doline a v okolí obce Poráč  na stiahnutie TU.                                                                                                                                                                                                                           

 

maskot