Nájdi si ubytovanie
Viac Menej
maskot

 

 

Dnes august 2017
 • Streda 2.8
 • Výstava insitných maliarov z Kovačice
  event image

  Mesto Dobšiná Vás pozýva na výstavu obrazov insitných maliarov z Kovačice (Srbsko) - Jozefa Havjara a Jána Žolnaja. Výstava týchto predstaviteľov celosvetovo preslávenej kovačickej insity bude prebiehať v priestoroch Kultúrneho domu Dobšiná od 2. do 31. augusta 2017. 

  Vstup voľný. 

  Výstava je predajná. 

   

  ViacMenej
 • Sobota 5.8
 • 20:00 - Prírodná hvezdáreň na Ďurkovci
  event image

  Zažite večerné vesmírne dobrodružstvo v srdci Slovenského raja!

  Dňa 5. augusta 2017 sa na Čingove - Ďurkovci uskutoční podujatie Prírodná hvezdáreň. Budete si tu môcť vyskúšať pozorovanie nočnej oblohy cez špeciálne astronomické ďalekohľady, za asistencie profesionálnych astronómov, pozrieť si videoprojekciu o histórii populárnych Zrazov astronómov na Čingove, či vypočuť si zaujímavé prednášky o nočnom živote zvieracích obyvateľov Slovenského raja.

  Na záver podujatia prebehne lampiónová slávnosť. Občerstvenie pre návštevníkov bude k dispozícii. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia prekladá.

  Organizátor podujatia, O.Z. Verbum Bonum, sa teší na Vašu účasť!

  ViacMenej
 • Piatok 11.8
 • 19:00 - Koncert Janko Kulich & Kolegium
  event image

  Mesto Dobšiná Vás srdečne pozýva na koncert folk-rockovej skupiny známeho pesničkára - Janko Kulich & Kolegium. Uskutoční sa 11. augusta 2017 o 19:00 hod. v Kultúrnom dome v Dobšinej. 

  Vstupné: 2 € 

  ViacMenej
 • Sobota 12.8
 • 10:00 - Čučoriedkový deň v Telgárte
  event image

  V sobotu 12. augusta sa v Telgárte uskutoční atraktívne podujatie Čučoriedkový deň. 

  Zapojte sa do súťaže o najlepšiu čučoriedkovú tortu, ktorá bude prebiehať za tónov ľudovej kapely, v sprievode bohatého programu pre deti. Pochutiť si budete môcť na rôznych čučoriedkových dobrotách a tiež iných regionálnych špecialitách. V rámci Čučoriedkového dňa sa bude konať aj prehliadka ľudových krojov a tradičných remesiel. 

  Ste srdečne pozvaní! 

  ViacMenej
 • Zajtra 25.8
 • 09:30 - 12:00 - Dni mesta Spišská Nová Ves 2017
  event image

  Milí priatelia!

  V dňoch 25. - 27. augusta 2017 sa v našom meste Spišská Nová Ves opäť uskutoční tradičné podujatie Dni mesta Spišská Nová Ves, spojené s trhom ľudových remesiel.

  Pre návštevníkov je pripravený bohatý multižánrový kultúrny program. Tešiť sa môžete na vystúpenia šermiarskych skupín, divadelné predstavenia pod holým nebom, tanečné šou ako aj hudobné koncerty. Okrem iných sa predstavia aj známe slovenské speváčky Kristína (piatok) a Beata Dubasová (sobota), spolu s kapelami.

  Ste srdečne pozvaní!

  ViacMenej
 • 10:00 - 20:00 - Gotika na dotyk v Spišskej Novej Vsi
  event image

  Mesto Spišská Nová Ves pozýva 28.8. všetkých priaznivcov histórie na jedinečné podujatie GOTIKA NA DOTYK.

  V rámci podujatia budete môcť zažiť:

  - tematickú prehliadku mesta v znamení gotiky (Múzeum Spiša)

  - večerný výstup na najvyššiu kostolnú vežu v svetle sviečok (TIC Spišská Nová Ves)

  - výtvarný workshop "Gotika trochu inak" (Galéria Umelcov Spiša)

  Podujatie je podporené krajskou organizáciou cestovného ruchu Košice Región Turizmus. Viac informácii ku programu nájdete na facebookovej stránke udalosti.

  Ak by ste sa v piatok 28. 8. podujatia nestíhali zúčastniť, bude sa konať ešte v jednom termíne, a to 29. septembra 2017.

  Tešíme sa na Vašu účasť!

  ViacMenej
 • 19:30 - 21:00 - Koncert Jano Svetlan Majerčík v GUS
  event image

  Galéria Umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi Vás 25. augusta (piatok) o 19:30 pozýva na koncert známeho slovenského pesničkára s kapelou - Jano Svetlan Majerčík & Tosúoni.

  Program koncertu sa bude niesť v duchu precítených piesní plných skromnosti a pokory, ktoré sa dotknú duše každého vnímavého človeka.

  Viac informácii na facebookovej stránke udalosti.

   

  ViacMenej
 • Sobota 26.8
 • 08:00 - 22:00 - 1890 - seriálové prekvapenie v Betliari
  event image

  SNM - Múzeum Betliar pre Vás pripravilo na záver letnej sezóny 26. augusta (sobota) veľkolepé podujatie s názvom Seriálové prekvapenie - Návrat detektíva Martona.

  O 15:00 začne v parku pred kaštieľom divadelné predstavenie v podaní hercov z obľúbeného seriálu 1890: Ján Koleník (detektív Marton), Anikó Vargová (grófka Wisniewska), Danica Matušová (grófka Júlia), Andrea Karnasová (guvernantka), Rebeka Poláková (Margaréta) a Michal Ďuriš (lekár) spolu s hercami divadla Actores z Rožňavy.

  O 18:00 je pripravený koncert známeho speváka Roba Šimka so skupinou Massriot. V ich podaní zaznie aj titulná pieseň seriálu v rámci divadelného predstavenia.

  Počas celého dňa budete môcť navštíviť remeselnícky jarmok v parku pri kaštieli a večer sa môžete tešiť na klasické aj seriálové prehliadky kaštieľa až do 22:00.

  Viac informácií o podujatí sa môžete dočítať TU.

  Ste srdečne vítaní!

  ViacMenej
 • Nedeľa 27.8
 • 11:00 - 20:00 - Kotlíkový Fest 2017, Ferčekovce
  event image

  Miestna časť Ferčekovce (Spišská Nová Ves) Vás srdečne pozýva na tretí ročník gurmánskeho festivalu plného skvelého jedla a zábavy. Tradične sa uskutoční na ihrisku Dunajská vo Ferčekovciach v nedeľu 27.8. ako završenie Dní mesta Spišská Nová Ves.

  Pre deti bude pripravený program plný súťaží a hier, pre dospelých pestrá ponuka gurmánskych špecialít a nápojov.

  Ak máte dobrý recept na kotlíkové jedlo, môžete sa navyše zaregistrovať do súťaže družstiev o najväčšiu lahôdku Kotlík Festu.

  Viac informácií nájdete na facebookovej stránke udalosti.

  ViacMenej